الکاد

وبسایت انجمن الکاد افتتاح شد!

انجمن علمی الکاد

پس از یکماه + 7 روز انتظار برای شروع به کار پروژه "وبسایت انجمن علمی الکاد" امروز مورخ 1393/07/01 انجمن علمی برق و کامپیوتر دانشگاه دیلمان شروع به کار رسمی خود را اعلام کرد.

این وبسایت که به نقل از سخنگوی این انجمن به زودی منبع کامل و جامعی برای علم آموزان رشته برف و کامپیوتر خواهد بود و تمام دانشجویان این رشته در تمامی گرایش ها میتوانند از هر دانشگاهی از این مطالب به صورت کامل استفاده نمایند.

شما میتوانید در ادامه همین خبر شرح کاملی از امکانات این وبسایت را که تا به حال حدود 65% آن در فاز اول راه اندای شده است مطالعه کنید و در مورد آن بحث و تبادل نظر نمایید.

به نقل از خبرگزاری الکاد، این نسخه از وبسایت نسخه آزمایشی رده آلفا بوده و در دراز مدت دست خوش تغییرات زیادی خواهد بود. همچنین هم اکنون این وبسایت دارای 28 بخش مختلف است که هرکدام دارای تعریف  و هدف خاصی است که میتوانید در زیر با برخی از آنها آشنا شوید.

1- الکاد;

در این منو شما میتوانید به توضیحات کاملی درباره انجمن علمی الکاد دست پیدا کنید. در این قسمت میتوانید با اعضا انجمن آشنا شده، اهداف انجمن را شناسایی کنید و در صورتی که قصد ارتباط با انجمن را داشته باشید میتوانید به راحتی با تمام اعضای انجمن ارتباط برقرار کنید.

ممکن است هر روز اساتید جدیدی به حمایت از الکاد و جامعه علمی الکاد قدم بردارند، شما به راحتی میتوانید به کمک همین قسمت این اساتید بزرگوار را دنبال کنید و به کمک الکاد رابطه علمی خود را با اساتید رشته خود محکم تر کنید.

2- اخبار و اطلاعیه ها;

در این قسمت تمامی اخبار مربوط به رشته برق و کامپیوتر منتشر میشود. همچنین تمام کاربران میتوانند از آخرین وضعیت برگزاری کلاس های رشته های برق و کامپیوتر در این قسمت اطلاع یابند.

از تغییرات روز این دو رشته مطلع شده و درباره آنها به بحث و تبادل نظر بپردازند.

همچنین تمام اخبار مربوط به تکنولوژی های روز این دو رشته در این قسمت منتشر میشود

پس توصیه میکنیم این قسمت را هر روز دنبال کنید.

3- مقالات;

این منوی یکی از پربارترین بخش های وبسایت الکاد است. در این قسمت مقالات مختلف در حوزه این دو رشته با زیر گروه بندی های مقالات عمومی، مقالات ارسالی دانشجوها، و پایان نامه های منتشر میشود. همچنین تمام دانشجو های عزیز میتوانند به منابع کنکور رده های مختلف رشته خود از کاردانی گرفته تا دکتری در این قسمت آگاهی یابند.

4- کتابخانه;

امروزه تکنولوژی آنقدر در بین مردم جا افتاده که بیشتر مردم ترجیح میدهند به جای استفاده از کتاب های چاپ شده آن را در تبلت یا موبایل های خود و به صورت الکترونیکی مطالع کنند، به همین منظور کتابخانه مجازی الکاد راه اندازی شد تا در امر کتابخانی یارای دوستان عزیز باشد. در این کتابخانه کتاب ها به 2 صورت E-BOOK و صوتی منتشر میشوند و دانشجو های میتوانند از کتاب های موجود در آن به بهترین نحو استفاده نمایند.

5- کارگروه های آموزشی;

انجمن الکاد طی بازه های مختلف زمانی نسبت به برگزاری دوره ها و کاگروه های آموزشی رایگان و غیر رایگانی مینماید به همراه اعطای مدرک در پایان دوره مینماید که تمام دانشجویان میتوانند با ثبت نام در این دوره ها از آن نهایت استفاده را نمایند. در این بخش تمام دوره های فعال مشخص شده و کاربران میتوانند از این قسمت نسبت به ثبت نام در دوره مورد نظر خود اقدام نمایند.

جزئیات بیشتر در باب دوره های آموزشی متعاقبا اعلام خواهد شد.

6- آموزشگاه مجازی;

شاید این نام را بارها و بارها شنیده باشید "آموزشگاه" اما اینبار نوع آن مجازیست.

هر روزه افراد مختلف و زیادی در وبسایت های خود شروع به نوشتن مقالات علمی طبق تجربیات خود میکنند و این آموزش ها بسیار پراکنده و یافتن آن سخت است. اینبار شما با آموزشگاهی روبرو هستید که به صورت گروهی قصد تهیه مقالات علمی و بسیار حساب شده و با برنامه ریزی را دارد و قرار نیست برای رنک یا بازدید بیشتر نسبت به ارائه مقاله اقدام کند.

هدف گذار درست در کنار علم کاربردی بر اساس تجربه و کمک اساتید رشته ها برق و کامپیوتر میتواند آینده ساز بسیاری از دانشجو های این رشته باشد.

پس توصیه ویژه ما این است که اگر هر کجای سایت را دنبال نکردید این قسمت را حتما دنبال کنید.

7- همایش ها و کنفرانس ها;

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که علاقه شدیدی به مباحث مطرح شده در همایش ها، کنفرانس ها، سمینار ها و یا کنگره های ها هستند و آن ها را به دقت دنبال میکنند و یا علاقه شدیدی برای شرکت در آنها دارند و میخواهند جدید ترین های تلاش خود را در این مکان ها در اختیار جامعه علمی قرار دهند.

این قسمت برای این گونه افراد مناسب است چون میتوان زمان دقیق تمام موارد نام برده شده را در آن یافت، شرایط شرکت در آن ها را بررسی کرد و محور های برگزاری آن را با مقاله خود تطابق داد و بهترین گزینه را برای انتشار مقاله خود انتخاب کرد.

8- امکانات دیگر;

هر روز و طی بازه های زمانی جدیدتر فاز های دیگری از تکمیل وبسایت الکاد اجرا میشود که به واسطه آن بر امکانات وبسایت الکاد افزوده میشود. امکانات جدید نیاز به جایگاهی جدید در وبسایت دارند که این مکان جایگاه مناسبی برای این امکانات است و شما میتوانید امکانات جدیدی وبسایت الکاد را از اینجا دنیال کنید.

هم اکنون شما میتوانید نظرات ارزنده خود را در حوزه امکانات موجود در وبسایت، ضعف ها، نقاط قوت و یا پیشنهاداتتان که منجرب بهبودی روز به روز سایت میشود را از این قسمت برای ما ارسال کنید.

9- ورود / عضویت در الکاد;

هرگز الکادی ها کسانی که به طور ویژه آنها را دنبال میکنند فراموش نمیکند و امکانات بیشتری را برای آن ها فراهم میسازد.

در وبسایت الکاد یک ناحیه کاربری در نظر گرفته شده تا کاربران وبسایت بتوانند از امکانات خاص و ویژه ای که برای آن ها در نظر گرفته شده است بهترین استفاده را نمایند. به عنوان مثال در فاز دوم بخشی در وبسایت با نام آزمون راه اندازی خواهد شد که تمام کاربران قادر خواهند بود به راحتی از سطح دانش خود به صورت کاملا آنلاین امتحان به عمل آورند و حتی خود را برای امتحان های داخلی دانشگاه آماده تر نمایند.

هم اکنون نیز در این قسمت امکان ارسال مقالات توسط کاربران و به نام خودشان فراهم شده است البته این مقالات با تایید مدیران وبسایت منتشر خواهند شد.

پس شک نکنید که این بخش بیهوده نیست.

 10- خبرنامه;

 خبرنامه الکاد به دو نوع با استفاده از پست الکترونیک و با استفاده از پیامک تقسیم میشود.

در وبسایت الکاد برای اینکه کاربران بتوانند سریعتر و دقیق از تغییرات روز رشته خود و یا وبسایت آگاه شوند نسبت به راه اندازی خبرنامه ای با چندین نوع اشتراک اقدام نمود. به عنوان مثال کاربران در خبرنامه مخصوص دانشجو های کامپیوتر میتوانند جدیدترین اخبار روز این رشته همچون کلاس هایی که در روز تشکیل نمیشوند یا سایر اخبار و یا جدیدترین مقالات رشته خود را دریافت نمایند.

یا با استفاده از خبرنامه مخصوص جدیدترین های سایت میتوان آخرین مطالب ارسالی روز سایت را در ایمیل دریافت نمود.

برای عضویت در خبرنامه های سایت لطفا به پایین صفحه نخست سایت مراجعه نمایید.

11- وب لینک های مفید;

امروزه منابع بسیاری مفیدی در فضای مجازی در زمینه های مختلف علم برق و کامپیوتر چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی موجود است که عدم شناخت و آشنایی درست با آنها باعث شده تا حجم عظیمی از اطلاعات مفید به دست ما نرسد. ما در این قسمت از سایت، به معرفی وبسایت های مفید خواهیم پرداخت. البته اینکار به تنهایی و توسط ما ممکن نیست به همین خاطر در ناحیه کاربری امکانی در اختیار کاربران قرار گرفته تا بتوانند وب لینک های مفید را برای ما ارسال کنند تا بعد از بررسی های لازم در وبسایت انتشار یابند.

12- و امکانات دیگر ...

به حدی امکانات در وبسایت زیاد است که متاسفانه بیان تک تک آن ها سخت و حوصله بر است و مطمئنیم شما را نیز خسته خواهد کرد به همین خاطر مابقی را به عهده شما میگذاریم تا با کار در وبسایت با امکانات آن بیشتر اشنا شوید.

لطفا از این پس برای آشنایی ما با سطح مقالات ارائه شده در وبسایت و سایر موارد و هدف گذاری بهتر در عملکرد آینده انجمن از سیستم های امتیاز دهی و نظرات قرار داده شده در وبسایت برای هر بخش کمال استفاده را نمایید.

 

موفق و موئید باشید.

Read 812 times Last modified on Thursday, 18 September 2014 02:43
مرتضی فرد صفاری

عضو انجمن علمی برق و کامپیوتر دانشگاه دیلمان، مسلط بر زبان های برنامه نویسی C++ و C# و MSSQL در ویندوز و PHP، JavaScript، HTML، CSS، XML، MySQL در وب و مدرس زبان های برنامه نویسی در موسسات خصوصی.

Website: www.lahijserver.com

Add comment

Security code
Refresh